Na deptaku jeszcze w tym roku posadzą lipy

Rzeszów będzie bardziej zielony. Na ul. 3 Maja w donicach stanie 27 nowych lip. Tadeusz Ferenc, prezydent miasta, chce, aby ulice były piękniejsze.

Donice z lipami pojawią się na deptaku na ul. 3 Maja jeszcze do końca czerwca. 27 drzew będzie w odmianie "Green Globe". Rośliny staną w doniczkach ze stali nierdzewnej, m.in. przy siedzibie Narodowego Banku Polskiego w Rzeszowie i przy kinie Zorza. Aby pasowały one do ławek, znajdujących się na chodnikach, doniczki będą obłożone drewnem.

Nowe nasadzenia mają kosztować ponad 196 tys. zł. Odpowiadać za nie będzie firma Fudali z Rogoźnicy. Umowa zostanie podpisana w przyszłym tygodniu. Lipy nie będą posiadały systemu automatycznego nawadniania. Nie będą też oświetlone jak te rośliny, które już się znajdują na deptaku.

Obecnie na ul. 3 Maja znajduje się 27 lip w odmianie "Green Globe". Mają one 2,5 m wysokości.

dodany 2018-06-05 08:29 przez MJS

źródło: Własny

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją