60-letni złodziej czekolady: mężczyzna ukradł ponad 200 tabliczek

Starszy mężczyzna wracał do sklepu aż 7 razy, aby wynieść 208 tabliczek czekolady i innych artykułów spożywczych. Personel jednak zorientował się, że sklep jest okradany i poinformował policję.

Funkcjonariusze otrzymali informację o dokonywanych kradzieżach pod koniec maja. Ze sklepu znikała przede wszystkim czekolada. Kradzieże zarejestrowały również kamery monitoringu. W okresie od 9 do 16 maja doszło łącznie do 7 kradzieży, których dopuścił się jeden mężczyzna. Policjanci zatrzymali podejrzanego, gdy ponownie pojawił się w sklepie.

Okazało się, iż ukrywał on łup pod ubraniem i tak mijał linię kas. Kradł towar, którego wartość wynosiła mniej niż 500 złotych, czyli mieściła się w granicach wykroczenia. Jednak z uwagi na okoliczności sprawy tj. jednego pokrzywdzonego i serię kradzieży w krótkich odstępach czasu, policjanci potraktowali je wszystkie łącznie, jako czyn ciągły. Pozwoliło to funkcjonariuszom zsumować wartość strat, które wyniosły ponad 3 tys. złotych i przedstawić jeden zarzutu przestępstwa, a nie wykroczenia. Teraz 60-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

dodany 2018-06-13 11:32 przez Marcelina

źródło: Własne.

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją